wróć do strony głównej


ÓŻANIEC NA FALACH RADIOWYCH, W TELEWIZJI I W KINIE



„Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, – słuchajcie dobrze – Różaniec – czy codziennie modlicie się na różańcu ? Nie wiem ? Czy aby na pewno ? Modlitwa wraz z Maryją, a zwłaszcza Różaniec ma także wymiar „zmagania”, walki, modlitwy, która wspiera w walce ze złym i jego wspólnikami” (Ojciec Święty Franciszek).


reprod. z obrazka

Radio Maryja Różaniec: codziennie 7.30; 12.30; 20.20 http://www.radiomaryja.pl/

Częstotliwości odbioru Radia Maryja na UKF dla poszczególnych obszarów w całej Polsce znajdziesz na stronie: http://www.radiomaryja.pl/antena/nadajniki/l

Radio Maryja można także słuchać na żywo w internecie: http://www.radiomaryja.pl/live/

Radio Jasna Góra UKF-FM 100,6 MHz Modlitwa różańcowa: 07:30 http://www.radiojasnagora.pl

Radio Niepokalanów 102,7 fm woj.mazowieckie; 98,6 fm woj. Łódzkie Różaniec z franciszkanami codziennie: 19.30 http://www.radioniepokalanow.pl

Radio Ain Karim Skomielna Czarna 104,4 FM Różaniec: poniedziałek-piątek 7.30; sobota 7.50; niedziela 8.00 http://radioainkarim.pl

Radio Anioł Beskidów Bielsko-Biała 90,2 FM Różaniec codziennie: 6.00; 12.30; 17.30 (w maju i czerwcu 17.00) oraz o 21.30 http://www.aniolbeskidow.pl

Katolickie Radio Em Katowice 107,6 fm Różaniec codziennie: 5.30 i 00.15 http://www.radioem.pl

Katolickie Radio Ciechanów 104,3fm; 103,9fm Różaniec codziennie: 5.30 http://www.radiokrc.pl

Radio Fara Przemyśl 98,2 MHz; 104,5 MHz Różaniec codziennie 15.35 http://www.radiofara.pl

Katolickie Radio Głos Pelplin Różaniec św. i Apel Jasnogórski codziennie: 20.45 http://radioglos.pl

Radio Nadzieja Diecezja Łomżyńska 103,6 fm Modlitwa różańcowa codziennie: 6.00 i 20.30 http://www.radionadzieja.pl

Katolickie Radio Podlasie Siedlce 101,7fm; 106,0 fm Nabożeństwo różańcowe codziennie: 20.30 http://radiopodlasie.pl

Radio Rodzina Kalisz 103,1 FM Różaniec z udziałem słuchaczy: 19.30 wtorek, czwartek, sobota http://www.radiorodzina.kalisz.pl

Radio Via Rzeszów 103,8 FM; 94,1 FM Różaniec codziennie: 20.30 http://www.radiovia.com.pl

Katolickie Radio Zamość 90,1 FM Różaniec codziennie: 19:00 http://www.radiozamosc.pl

Telewizja TRWAM tv-trwam.pl Różaniec codziennie: 20.20

Katolickich rozgłośni radiowych można słuchać w internecie: Radio internetowe http://www.radio81.pl/religijne.htm

Katolickie stacje radiowe online http://www.grupa-m-a.424.pl/?file=kop11.php

Powstało również radio sercańskie, które jest częścią portalu. Radio nazywa się „Profeto”, co w języku esperanto oznacza: „prorok”. Jak podano w sercańskim dwumiesięczniku „Czas Serca”: „Gdy włączycie nasze internetowe radio, wchodząc na profeto.pl/radio.html , „... codziennie usłyszycie Ewangelię na dany dzień, cztery razy w ciągu dnia możecie wraz z nami odmówić Różaniec...” (więcej znajdziesz w: „Czas Serca” nr 1(134) styczeń-luty 2015).


Z inicjatywy Fundacji Królowej Różańca (PKRŚ) ruszyło także Pompejańskie Radio Różaniec, które nadaje wyłącznie przez internet (na komputer, telefony, tablety). Przez większość czasu trwa modlitwa różańcowa: oddzielne części albo cały Różaniec Pompejański (kolejne trzy części trwają ok. 65 minut). Dokładny program oraz informacja o możliwości odbioru, znajduje się na stronie: www.radio.rozaniec.info

Oto dwa listy od słuchaczek:

Teresa: Dziękuję za to radio. Wielokrotnie chciałam podjąć odmawianie nowenny Pompejańskiej, ale obawiałam się, czy ją dokończę. Dzięki radiu to przyjemność ! W dniu 19 listopada poczułam takie ponaglenie, żeby zacząć ją odmawiać, więc... zaczęłam.

Bożena: To wspaniała inicjatywa i niech Pan Bóg Błogosławi ! Proszę za wszelką cenę o utrzymanie tego radia. Słucham go kiedy tylko mogę, również przy różnorodnej pracy. Wierzę, że każdy okruch modlitwy jest ważny dla Pana i na pewno zły duch nie ma wtedy do mnie dostępu, a Bóg otrzymuje chwałę. Poza tym, wtedy już nie modlę się tylko sama, a Bóg powiedział: „gdzie dwóch lub trzech...”... Dziękuję Bogu za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagają lub pomogli przy powstaniu i rozwijaniu tej inicjatywy !...”.

Źródło: "Królowa Różańca Świętego" nr 1(13)/2015

CO JESZCZE RADIO MOŻE ZROBIĆ DLA RÓŻAŃCA ?



Oto maleńka ulotka (5cm x 8,2cm), jaką w dniu 1 października 2016 r, wręczano uczniom obecnych klas maturalnych, podczas pielgrzymki maturzystów z Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Pomysł powstał z inicjatywę radia „Fara”, działającego w tej archidiecezji. Wystarczy wysłać SMS-em (pod wskazany numer) swoje imię i nazwę miejscowości, aby otrzymać „Anioła Stróża” (losowo wybranego innego ucznia), który aż do zakończenia przyszłorocznych egzaminów maturalnych, będzie codziennie modlił się za tę osobę (i nawzajem), odmawiając jeden dziesiątek Różańca.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taka modlitewna opieka duchowa posiada swój głęboki sens. Każdy bowiem, kto uczestniczy w tym wsparciu modlitewnym, nie tylko będzie miał świadomość czyjegoś wstawiennictwa przed Bogiem i Maryją, Pośredniczką łask wszelkich, ale też będzie miał pewien komfort psychiczny, że nie jest sam, bo ktoś co dzień pamięta o nim, codziennie o nim myśli; ktoś, kto rozumie go jak nikt, jako że sam znajduje się w podobnej sytuacji.



Nagrania Różańca świętego na płytach audio i video - także można pozyskać ze strony internetowej: http://swiatlopana.com/category/modlitwy/rozaniec/. Stamtąd możesz pobrać bezpłatnie nagrania:

Różaniec mp3 – wszystkie części

Różaniec audio na każdy dzień tygodnia video

“Maryja twoja Matka” – Różaniec - film rysunkowy dla dzieci.

O Nowennie Pompejańskiej nagranej na płycie CD - dowiesz się od nas, zaglądając na koniec opracowania NOWENNA POMPEJAŃSKA – NIE DO ODPARCIA.

POWSTAJĄ FILMY O RÓŻAŃCU

Stowarzyszenie “Rafael” przygotowuje film o wielkiej mocy Różańca świętego pt. “Wielka Zmiana”...



Więcej na temat filmu znajdziesz w zakładce CIEKAWOSTKI RÓŻAŃCOWE, tutaj natomiast sygnalizujemy jedynie konieczność wsparcia tego dzieła, które powstaje tylko dzięki pomocy ludzi dobrej woli, dlatego potrzebne mu jest wsparcie:

Modlitwa. Film o Różańcu to dzieło ewangelizacyjne i tworzenie go bez zaplecza modlitwy nie ma najmniejszego sensu. Niech to, co urośnie, będzie owocem naszej modlitwy. Wsparcie finansowe – każda kwota , która do nas trafi, zostanie przeznaczona tylko i wyłącznie na tworzenie filmu. Do tej pory zdecydowało się pomóc ponad 3000 osób i prosimy o dalszą pomoc.

Dane do przelewu: Stowarzyszenie „Rafael” ul.Dąbrowskiego 16, 30-532 Kraków. Nr konta 86 1240 4719 1111 0010 6109 7224 tytuł: Darowizna na cele statutowe – Różaniec WZ 03/15

Promocja – wspierajmy tę akcję, promując ją na różne sposoby – mówiąc o niej znajomym i rodzinie, rozdając ulotki, przesyłając i udostępniając adres strony internetowej na: http://wielkazmiana.pl (Marcin Więc „Echo Maryi Królowej Pokoju” nr 336/styczeń 2016). Obserwuj także profil na Facebooku: www.facebook.com/Filmy-KtoreZmieniajaZycie.

***

Różaniec, a w szczególności Różaniec Pompejański także doczekał się zainteresowania twórców. We Włoszech powstał bowiem film biograficzny „Bartolo Longo, Różaniec i miłosierdzie”, przedstawiający prekursora Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, który był także założycielem Instytutu opiekuńczo-wychowawczego dla licznych chłopców opuszczonych przez rodziców odbywających kary więzienia. Pomysłodawca filmu, obecnie lekarz – Rafaele Vitagliano, sam był wychowankiem tego Instytutu, stąd dzieło to jest wyrazem jego miłości i wdzięczności dla tak szlachetnego człowieka, jakim był Bartolo. Film doczekał się już wersji polskiej, której prapremiera miała miejsce w Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu i spotkał się z dobrym przyjęciem osadzonych, którzy oglądali go. Film będzie dostępny na płycie DVD wraz z książką biograficzną. Na tej samej płycie będzie również drugi film, który przekrojowo przedstawia losy Bartolo Longo, opisuje jego wspaniałe dzieła duchowe i społeczne w Pompejach funkcjonujące za jego życia oraz na przestrzeni ostatniego wieku. (Królowa Różańca Świętego” nr 2/2016).

Także w Polsce powstał film o tej samej tematyce, czyli Różańca Pompejańskiego i tegoż samego błogosławionego Apostoła Różańca – w formie tryptyku filmowego pod wspólnym tytułem „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, którego projekcja w sumie trwa ponad dwie godziny.

W pierwszej części przedstawione jest Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach. W drugiej – sylwetka bł.Bartolo Longo – założyciela Sanktuarium. Natomiast w trzeciej części ukazany jest fenomen nowenny Pompejańskiej w Polsce, czyli najważniejsze miejsca związane z kultem Matki Bożej Pompejańskiej w naszym kraju; sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju nowenny Pompejańskiej, a także świadectwa otrzymanych łask, które zostały wyproszone przez tę modlitwę nowennową. Film, zarejestrowany na płycie DVD można już nabywać. Szczegóły znajdziesz w „Królowej Różańca Świętego” nr 3/2016 oraz na stronie: http://pompejanska.rosemaria.pl/2016/06/tajemnica-nowenny-pompejanskiej-nasz-film-na-dvd-wlasnie-sie-ukazal/-

***

We Włoszech nakręcono także film różańcowy (w języku polskim) ZMAWIAJCIE RÓŻANIEC KAŻDEGO DNIA DWADZIEŚCIA TAJEMNIC RÓŻAŃCA według idei, scenariusza i realizacji Andrzeja Solki. Film ukazał się w komplecie 4 płyt DVD. Łączny czas trwania 270 minut, w tym: część Radosna 30 minut, część Światła 55 minut, część Bolesna 65 minut i część Chwalebna 60 minut.

Dzieło to oparte jest na historii, sztuce sakralnej, muzyce i słowie, a miejsca akcji to: IZRAEL-ZIEMIA ŚWIĘTA: Nazaret-Bazylika i Grota Zwiastowania, Pustynia Judejska, Herodion, Betlejem – Bazylika i Grota Narodzenia, Jerozolima; PORTUGALIA: Fatima i Coimbra – klasztor ss.Karmelitanek oraz archiwalne ujęcia z siostrą Łucją, wizjonerką z Fatimy; HISZPANIA: Montserrat i Saragossa; FRANCJA: Lourdes; POLSKA: Częstochowa, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska; BOŚNIA HERCEGOWINA: Medziugorje; ROSJA: Kreml, Zagorsk.

Film ten, zrealizowany przed kilku laty, w 2008 roku rozprowadzany był przez Wspólnotę Królowej Pokoju, działającą przy kościele oo.Pijarów w Krakowie ul. Pijarska 2, ale może i dzisiaj byłby dostępny dla zainteresowanych. Może za ośrednictwem internetu udałoby się go nabyć ?



“Kto się trzyma Różańca, to tak, jakby trzymał rękę na mocnej barierze lub na linie przewodniej. Niech więc się nie lęka zboczenia na manowce - ale w to trzeba wierzyć” (MB do Barbary Kloss)

wróć do strony głównej